Travelport, NDC standartlarını sağlayan ilk Global Dağıtım Sistemi (GDS) oldu.

<< [Tüm haberlere dön]

Travelport, NDC standartlarını sağlayan ilk Global Dağıtım Sistemi (GDS) oldu.

Travelport'tan Osborne (solda), ilk NDC rezervasyonunu yapan Meon Valley Seyehat Acentesinden Kelly Doherty (fotoğraf: Travelport)

"Travelport NDC standartlarında biletlemelerine başladı."

"NDC'nin geleceğini belirleyen Travelport; biletlemede yeni dönemi başlatarak sektördeki liderliğini pekiştirdi."

23 Ekim Salı günü İngiltere'de; lider seyahat ticaret platformu Travelport (NYSE: TVPT), NDC'yi kullanarak biletlemeyi gerçekleştiren ilk GDS operatörü oldu.

İlk işlem bir İngiliz seyahat acentesi Meon Valley Travel tarafından 19 Ekim Cuma günü Londra'dan Milano'ya gerçekleşen bir uçuş için yapıldı. Travelport Smartpoint ekranından yönetilen satışta; yeni özellik, ek ücrete tabi olmaksızın yapıldı. Travelport; gelişen havayolu biletleme ve rezervasyon ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirdiği bir dizi ürün grubunun ilki bu şekilde hayatımıza girmiş oldu.

Acenteler için üstün yeteneklere sahip yazılımlar sunan Travelport, halihazırda 270'den fazla ticari havayolu içeriğini en yakın rakibinden 4 kat daha fazla zengin içerik ile sunmaktadır.

Travelport Aralık 2017'de IATA'nın Seviye 3 sertifikasını ilk alan GDS olarak gittikçe artan sayıda acente ve havayolu tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca, 2019'da online acenteler için bir dizi yeni sürümle ve sektöre getirdiği yeniliklerle Travelport başarısını sürdürmenin onurunu yaşamaktadır.

Travelport, küresel çapta geniş bir yelpazedeki acenteler ve havayolları ile birlikte çalışarak geliştirmeye devam ettiği bu ürünler ve yol haritasıyla sektörün geleceğini belirlemektedir. 

"Havayolu dağıtımı için bir dönüm noktası"

Gordon Wilson

Hayatımıza giren bu yeni ürünün ilk işleminde Travelport'un CEO'su Gordon Wilson, basına şunları söyledi; "Bu, havayolu dağıtımı için bir dönüm noktasıdır. NDC'de canlı rezervasyon ve canlı biletleme dönemine öncülük etmekten mutluluk duyuyoruz."

"Yeni döneme doğru önemli bir adım"

IATA'nın Kıdemli Başkan Yardımcısı Aleks Popovich; "Etkinleştirilmiş rezervasyonunu, NDC üzerinde dünyada ilk defa kendi platformu üzerinden yönetebilen Travelport'u tebrik ediyorum. Bu, havayolu perakendeciliğinin yeni çağı için önemli bir adımdır. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda NDC özellikli ürünleri geliştirirken Travelport ile çalışmaya devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz."