Travelport ve AtlasGlobal zengin içerik anlaşmasını duyurdu!

<< [Tüm haberlere dön]

Müşteri hizmetlerinde yaptığı yenilikler ile hizmet veren Atlas Global, tüm uçuş ağını ve yenilikçi ürünlerini Dünya genelinde yolcularına sunmak üzere Travelport ticari seyahat platformunu ve zengin içerik teknolojisini tercih etti.

Dubai, UAE, 21 Ekim: Lider ticari seyahat platformu Travelport (NYSE:TVPT) büyüyen havayolu şirketi AtlasGlobal Havayolları ile uzun vadeli olarak yapmış oldukları zengin içerik anlaşmasını duyurdu.

AtlasGlobal, 2001 yılından beri bölgede hizmet vermekte olup, 2015 yılından beri ise AtlasGlobal adı altında, müşteri memnuniyetini artırmak üzere geliştirdiği yenilikçi hizmetleri "Flying Chef" ve "Fly & Bus" ile yolcularına konforlu uçuşlar sunmaktadır. 3 kıtada ve yaklaşık 50 noktada geniş bir ağa hizmet veren AtlasGlobal ile yapılan anlaşma, Türk ekonomisinin, yaşanan zorlukların arkasından güçlü ve hızla toparlanma gösterdiği dönemde devreye alındı.

İmzalanan anlaşmaya göre AtlasGlobal, lider ticari seyahat platformu Travelport üzerinden 180 ülkede Travelport kullanan acentelere ve yüz milyonlarca tüketiciye gerçek zamanlı fiyat ve envantere erişim sağlayarak ulaşabilecek. Travelport Rich Content & Branding, havayolu ile tam entegre olarak havayolu ücretlerinin ve ek hizmetlerin acentelerin ekranında görünmesini sağlar. Travelport, ürün içeriklerini detaylı (resimler, ek hizmet seçenekleri) görüntülenmesini sağlayan üstün özelliği ile Atlasglobal'i dünya üzerinde Travelport'a bağlı 68.000 seyahat acentesine tanıtımında destekleyecektir. Zengin içerik platformu sayesinde havayolu ve seyahat acentelerine özel teklifler gönderebilmelerine ve kurumsal müşterilerin ek ürün rezervasyonu yapabilmelerine imkan sağlar. Bu sayede koltuk başına elde edilen geliri yönetebilme imkanı sunar.

AtlasGlobal Satış ve Pazarlama Direktörü Tuna Tunca: "Atlasglobal, stratejik bölgelere dünya standartlarında seçkin hava yolu hizmeti getiriyor. Yolcuların mevcut seyahat beklentilerini ve daha da fazlasını karşılamak için sunmuş olduğumuz ürünler geliştikçe, bizim en yeni ve en son teknolojileri kullanmamız, seyahat acentesi iş ortaklarımızın ürünlerimizi tam olarak  anlayıp yolcularına sunabilmesinde son derece önemli rol oynayacaktır.  Bu amacımızla örtüşen Travelport iş birliğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz" diye belirtti.

 

Travelport Afrika ve Orta Doğu Hava Ticareti Üst Düzey Yöneticisi Will Owen Hughes; "Havayolu sektöründe müşteri hizmetlerinde yenilik öncüsü AtlasGlobal ile yapmış olduğumuz anlaşmadan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşma, kullanmış olduğumuz teknoloji ile AtlasGlobal Havayollarının tüm ürünlerini Travelport seyahat acentelerine sunmasını sağlayacak ve lider ticari seyahat platformumuz aracılığı ile AtlasGlobal, tüm Dünya da yolcularına sunduğu satış ve pazarlama verimliliğini geliştirebilecektir."diye belirtti.

Travelport Hakkında  (www.travelport.com)

8 trilyon dolarlık global turizm sektöründe dağıtım, teknoloji, ödeme alanlarında çözümler sunan lider ticari seyahat platformu Travelport, 180 ülkede yaklaşık 3,700'ün üzerinde çalışanıyla ve 2.2 milyar dolar 2015 yılı net geliriyle faaliyet göstermektedir. Travelport kapsamında sunulan:

Ticari Seyahat Platformu; dünyanın önde gelen seyahat sağlayıcılarını online ve offline seyahat acenteleri ile B2B alanında buluşturarak ticareti kolaylaştıran bir ticari seyahat platformudur. Ek olarak alanındaki uzmanlığı ile turizm hizmet sağlayıcılarının rezervasyonlarını etkili ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirme ihtiyacını karşılamak için özel B2B ödeme çözümü sunmaktadır.

Teknoloji hizmetleri; havayollarına sunduğu kritik IT hizmeti, örneğin satış, biletleme, kalkış kontrol sistemleri ve diğer çözümler ile maliyetleri azaltmakta ve ana iş kolunda rekabet edebilmek üzere tasarlanmış teknoloji servisleri sunmaktadır.

Genel merkezi Langley İngiltere'de olan Travelport yakın zamanda New York Menkul Kıymetler Borsasında "TVPT" sembolü ile halka arzını tamamlamıştır.

Atlasglobal

14 Mart 2001 yılında kurulan Atlasjet Havacılık A.Ş ilk uçuşunu 01 Haziran 2001'de gerçekleştirdi. Nisan 2004'te Ets Grup'un, Öger Grubu'ndan önce havayolunun yüzde 50 hissesini, ardından Şubat 2006'da tüm hisselerini satın alması ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanlığına Murat Ersoy getirildi.

2004 yılında yolculara dünya standartlarında kaliteli ve konforlu hizmet sunma amacıyla yurt içi ve yurt dışı tarifeli uçuşlara başlayan havayolu, Murat Ersoy'un önderliğinde kısa süre içinde hem Türkiye'de hem uluslararası platformda tanınan, itibarlı bir marka haline geldi.

2015 yılında kurumsal kimliğinde girdiği yenilenme süreci kapsamında yola Atlasglobal adı ile devam eden şirket, "Hayallerin üstünde bir dünya" sloganı ile yurt dışında uçuş ağını genişletmeye devam ederken, daha geniş kitleleri kaliteli ve konforlu uçuş ile tanıştırıyor.

Atlasglobal, 2 uçak ile başladığı operasyonuna bugün, Airbus A319, A320 ve A321'lerden oluşan global filosu ve Türkiye, Kıbrıs, Orta Doğu, Avrupa ve Asya'yı kapsayan tarifeli uçuş ağı ile devam ediyor.

Atlasglobal, uçuşlarında sunduğu 77cm koltuk aralıkları, ücretsiz ikramlar, ücretsiz koltuk seçimi, ücretsiz bagaj taşıma hakkı gibi hizmetleri barındıran EkonomiPlus konsepti ve gerçek Business Class hizmetinin yanı sıra, üç saat ve üzeri uçuşlarında başlattığı "Uçan Şef" uygulamaları ile üstün hizmet sunuyor. Atlasglobal'in Uçan Şefleri, üç saat ve üzeri uçuşlarda konuklarla birebir ilgilenerek Türk ve dünya mutfağından farklılaştırılmış lezzetleri özel sunumlar eşliğinde onların beğenisine sunuyor.  

Atlasglobal, birçok havalimanından şehir merkezlerine ücretsiz servis hizmeti sağlayarak Fly&Bus adını verdiği uçak+otobüs modelini başlatan ilk havayolu olma özelliğini taşıyor. Ayrıca 70'den fazla yabancı havayolu ile yaptığı iş birlikleri sayesinde, yolculara dünyanın dört bir yanına bağlantılı uçuş yapma imkanı sağlıyor.

Atlasglobal, havayolu hizmetinin yanı sıra, bünyesinde bulundurduğu Atlantik Uçuş Akademisi AFA ile uluslararası havacılık düzenlemelerine uygun olarak hızlı büyüyen havacılık sektöründe artan nitelikli pilot ve profesyonel kabin ekibi ihtiyacını karşılamak için eğitim verirken, ATSTeam şirketi ile de konusunda uzman deneyimli ve sertifikalı mühendis ve teknisyen ekibinden oluşan 480'den fazla çalışanı ile uluslararası havacılık standartlarında birçok havayoluna en üst düzeyde bakım hizmetleri veriyor. Ayrıca yine bünyesinde bulunan JetSupport şirketi ile 2010 yılından beri tüm sivil havacılık firmalarına dünya çapında temsil, gözetim ve yönetim hizmetleri ile birlikte uluslarası standartlarda uçuş permisi, yakıt, yer hizmetleri, uçak kiralama, uçuş planlama ve genel havacılık hizmetleri sağlıyor.

Atlasglobal, yüksek kalite standartları, teknolojik yatırımları ve Türk havacılık sektörüne getirdiği "müşteri memnuniyeti" odaklı yenilikçi hizmet anlayışı ile uçuş ağını genişleterek yolcularına hizmet vermeye devam ediyor.