Olcar Tur, GDS tercihini Travelport Galileo ile yaptığı sözleşme ile duyurdu!

<< [Tüm haberlere dön]

 

1987 yılından beri turizm sektöründe faaliyet gösteren ve yurt çapında 8 ofisi ile tecrübeli bir seyahat acentesi olan Olcar Tur, Travelport Galileo online sistemi sayesinde, müşterilerine uluslararası otel rezervasyonu ve uçak bileti gibi hizmetlere anında ulaşma fırsatını sunmaya başlayacak.


Travelport Galileo online sistemi ile yepyeni bir döneme başlayacak olan Olcar Tur, bu işbirliği ile kullanıcılara zamandan tasarruf etmelerinin yanı sıra ekonomik uçak bileti alternatifleri de sunacak. Kurumsal seyahat giderlerini azaltma noktasında önemli derecede fayda sağlayan bu sisteme geçiş için protokol imzalayan Olcar Tur, bundan sonra biletlemelerini Travelport Galileo üzerinden yapacağını duyurdu.

Tüm yurtdışı uçak biletleri için geçerli olacak sistemin Olcar Tur adına büyük önem arz ettiğinin altını çizen Olcar Tur Yönetim Kurulu Başkanı Numan Olcar şunları söyledi: "Olcar Tur'u tercih eden müşterilerimiz firmamızın onlara en iyi hizmeti vermek için 7/24 çalıştığını biliyor. Biz de kaliteli hizmetimizi sürdürmek adına daha yenilikçi ve daha aktif bir bilet sistemine geçtik. Travelport Galileo sistemi ile müşterilerimize standardın dışında hizmet sunmayı hedefledik."

Travelport Galileo Genel Müdürü İbrahim Köymen ise, Mersin'in en büyük turizm acentesi olan Olcar Tur ile bu anlamlı işbirliği içerisinde olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını dile getirdi.

Travtech Solutions Hakkında:

Travtech Solutions, Travelport'un ulusal dağıtım şirketidir. Travtech Solutions, Galileo ve Wordspan gibi zengin havayolu, otel, araç kiralama içeriklerine sahip, mevcut yenilikçi ürün ve servisleri ile Türkiye'nin ve dünyanın her yerinde seyahat acenteleri ile bağlantı kurmaktadır. Türkiye'deki müşterileri için en son teknoloji, yenilikçi ürünler ve benzersiz müşteri hizmetleri dahil olmak üzere bir dizi faydalar sunmaktadır. Bu faydalar yerel acente destek ekibi ve Travelport danışmanları tarafından desteklenerek, iş ve eğlence sektörü, online seyahat acenteleri, seyahat yönetim şirketleri ve konsolidatör firmalarının hızla büyümesine yardımcı olmaktadır.

Travelport Hakkında  (www.travelport.com)

8 trilyon dolarlık global turizm sektöründe dağıtım, teknoloji, ödeme alanlarında çözümler sunan lider ticari seyahat platformu Travelport, 180 ülkede yaklaşık 3,700'ün üzerinde çalışanıyla ve 2.2 milyar dolar 2015 yılı net geliriyle faaliyet göstermektedir. Travelport kapsamında sunulan:

  •          Ticari Seyahat Platformu; dünyanın önde gelen seyahat sağlayıcılarını online ve offline seyahat acenteleri ile B2B alanında buluşturarak ticareti kolaylaştıran bir ticari seyahat platformudur. Ek olarak alanındaki uzmanlığı ile turizm hizmet sağlayıcılarının rezervasyonlarını etkili ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirme ihtiyacını karşılamak için özel B2B ödeme çözümü sunmaktadır.
  •          Teknoloji hizmetleri; havayollarına sunduğu kritik IT hizmeti, örneğin satış, biletleme, kalkış kontrol sistemleri ve diğer çözümler ile maliyetleri azaltmakta ve ana iş kolunda rekabet edebilmek üzere tasarlanmış teknoloji servisleri sunmaktadır.

Genel merkezi Langley İngiltere'de olan Travelport yakın zamanda New York Menkul Kıymetler Borsasında "TVPT" sembolü ile halka arzını tamamlamıştır.