Kredi Kartı ile Ödeme Veri Güvenliği Standartları (PCI DSS)

<< [Tüm haberlere dön]

Değerli Acentelerimiz;

Endüstride dolandırıcılık ve hack saldırıları yıllık 10 milyar dolara mal olmakta ve her geçen gün büyümektedir. Müşteri kredi kartı bilgileri ile uğraşırken, bu dolandırıcılık ve suç faaliyetleri ile mücadele etmek için bir dizi güvenlik standardı tutmak kritik öneme sahiptir. Bu yüzden Kredi Kartı ile Ödeme Veri Güvenliği Standartları (PCI DSS) geliştirilmiştir. En yeni sürümünde, 30 Haziran 2018'den itibaren (PCI DSS) uyum yükümlülüklerini karşılamak için daha güvenli bir şifreleme protokolü, Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) 1.2 veya üst sürümü gerekli olacaktır.

Ayrıca IATA, kendi ticari sözleşmesine karşı kart işlemlerini kabul eden veya Faturalandırma ve Ödeme Planı (BSP) kartı işlemlerini yürüten herhangi bir IATA temsilcisinin PCI DSS uyum yükümlülüklerine tabi olacağını belirten bir karar yayınlamıştır.


Alınan karara göre, 01 Mart 2018'e kadar bu hususlara uyulmaması idari uygunsuzluğun verilmesine neden olacak ve bir ödeme şekli olarak kredi kartının kaldırılmasına neden olacaktır.

PCI DSS Uyumluluğu yolculuğunuzda sizlere destek veriyoruz.


Her birimizin yeni PCI DSS standardı ve IATA kararına uyum sağlamak için sorumlulukları vardır. Travelport'un veri güvenliği konusuna vermiş olduğu ehemmiyet sebebi ile Travelport Smartpoint'in yeni sürümleri çıkarılmıştır.

Yeni güvenlik standartlarına hazır olmak için 01 Mart 2018 tarihinden önce en yeni Galileo SSL ve Travelport Smartpoint sürümüne geçmeniz gerekmektedir. Ayrıca, Microsoft İşletim Sisteminizin veya şu an kullandığınız NET Framework sürümünü güncellemeniz gerekebileceğini önemle hatırlatırız.

Uyumluluğunu koruma


IATA uyumluluk kriterlerini karşılamanıza yardımcı olması için Travelport, PCI DSS Sertifikasyon hizmetleri sunan önde gelen sağlayıcı ve veri güvenliği yeniliği olan SecurityMetrics ile ortaklık kurdu. Bir Travelport müşterisi olarak, eşsiz sevk programımız aracılığıyla PCI DSS Sertifikasyon hizmetlerini ayrıcalıklı fiyatlarla edinebilirsiniz.

Hazır mısınız? Neler yapmanız gerektiğine ilişkin daha fazla bilgi edinmek için: www.travelport.com/pcidsscompliance adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu süreçte Travelport ailesi olarak bahsedilen kritik güvenlik önlemlerinin uygulanmasını destekliyor olacağız.

Saygılarımızla,

Travelport Ailesi