Travelport ile Samsun Üniversitesi'nin Eğitim İş birliği Protokolü İmzalandı.

<< [Tüm haberlere dön]

Travelport ile Samsun Üniversitesi'nin Eğitim İş birliği Protokolü İmzalandı.

Samsun Üniversitesi'nde imzalanan protokol ile Travelport ve Samsun Üniversitesi Sivil Havacılık Bölümü birlikte çalışma kararı aldı. İmza töreniyle Travelport ürünlerinin ders olarak okutulması, araştırmalarda kullanılması ve kurumdan mezun olan öğrencilerin Travelport sertifikasına sahip olmaları sağlanmış oldu. 

Travelport ürünlerine öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

 


Travelport'un ders programına girmesiyle, derse başvuran öğrenci kontenjanı hemen doldu. 

Rektör Yardımcısı, Sivil Havacılık Yüksekokul Müdürü Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülte dekanı Prof. Dr. Aydın Mısırlıoğlu, Bölüm Başkanı Dr. Ahmet Zeki Demir, Yüksekokul Müdür Yrd. Dr. Hatice Muti ve Murat Ahmet Doğan'ın katıldıkları törende Dekan Mısırlıoğlu; tören vasıtasıyla Travelport ile bir arada olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Travelport'a öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiğini, açılan sınıfların hemen dolduğunu, tüm üniversitelerin ihtiyacı olan Travelport ürünlerinin yetenekleriyle birçok proje yapabileceklerini söyledi.


Travelport Türkiye Genel Müdürü İbrahim Önder Köymen; Samsun Üniversitesi ile iş birliğinden heyecan duyduklarını ve akademiden mezun sertifikalı öğrencilerin sektöre büyük canlılık katacağını vurguladı. Sektörün sertifikalı kullanıcılara büyük önem verdiğinden ve öğrencilerin ilgisinden büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Törenle Travelport ürünleri ile yapılacak bilimsel çalışmalar için de bir yol haritası ortaya çıkmış oldu.